Przyznaję się bez bicia – lubię seriale. Nie mylić z operami mydlanymi, których fabuła toczy się w Grabinie albo na innej Wspólnej. Z sitcomami też bywa różnie. Za to uwielbiam seriale kryminalne, detektywistyczne, kostiumowe – takie, w których coś faktycznie się dzieje. Przygotowałam dla Was moją subiektywną listę 3 seriali, które lubię, które obecnie oglądam w serwisie Netflix i które z czystym sumieniem mogę Wam polecić. Jeśli znacie inne seriale godne obejrzenia i polecenia dajcie mi znać w komentarzach – chętnie sprawdzę. W końcu trzeba mieć co oglądać w oczekiwaniu na nowe sezony. 😉

 

1. Sherlock (kategoria: dramat, kryminał)

fot: BBC

Akcja serialu toczy się we współczesnym Londynie. Pewnego dnia Dr Watson (w tej roli znany m.in z roli Hobbita Martin Freeman) spotyka na swojej drodze Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch) i wspólnie zaczynają rozpracowywać zagadki kryminalne.

Jeśli lubicie klimaty „detektywistyczne”, to Sherlock jest pozycją obowiązkową do obejrzenia! Jak dotąd nakręcono 4 sezony – nie ma jeszcze oficjalnej informacji o tym, czy serial będzie przedłużany.

fot: BBC

 

2. Orange Is The New Black (kategoria: dramat, komedia)

fot: Filmweb

Główny wątek dotyczy Piper Chapman, która zostaje skazana na 15 miesięcy więzienia. Opuszcza Nowy Jork, swoje mieszkanie i narzeczonego i udaje się do więzienia, żeby odbyć karę. Szybko okazuje się, że jak na „pannę z dobrego domu” Piper radzi sobie całkiem dobrze w nowym otoczeniu.

Oglądając kolejne odcinki serialu dowiadujemy się coraz więcej o więźniarkach odsiadujących wyrok razem z Piper, o ich życiu przed trafieniem do więzienia oraz o sytuacjach, które doprowadziły je do miejsca, w którym są obecnie.

Na nowy sezon fani serialu będą musieli poczekać do 9 czerwca 2017 – wtedy swoją premierę na Netflixie będzie miał 5 sezon serii. 🙂

fot: Filmweb

 

3. House of Cards (kategoria: dramat, polityczny)

fot: Filmweb

Serial opowiada o kulisach politycznej kariery Franka Underwood’a (w tej roli Kevin Spacey) i jego drodze do objęcia najwyższego stanowiska w Białym Domu. Wielka polityka, łapówkarstwo, znajomości, szantaże, lobbing, zastraszanie czy w końcu morderstwa – w House of Cards znajdziecie to wszystko!

Dla tych, którzy oglądają serial mam dobrą wiadomość – 30 maja premiera nowego, 5 sezonu!

fot: Filmweb

Czekam na Wasze komentarze z propozycjami seriali, które warto obejrzeć! 🙂